Mezoterapija veidui ir plaukams
Mezoterapija – tai estetinės medicinos procedūra, kurios metu į probleminę kūno zonos odą mikroinjekcijomis sušvirkščiami įvairių veikliųjų medžiagų mišiniai.
BellaDerma klinikoje naudojame Fillmed NCTF® 135 ir NCTF® 135 HA preparatus, kurie turi CE ženklinimą ir yra sertifikuoti kaip medicininiai gaminiai. Šie veikliųjų preparatų mišiniai pasižymi unikalia formule, kuri yra itin veiksminga gerinant odos būklę bei stabdant plaukų slinkimą.
Preparatų sudėtyje hialurono rūgštis, 12 vitaminų, 24 aminorūgštys, 6 kofermentai ir nukleorūgštys, 6 mineralai.
Kokį vaidmenį mezoterapija atlieka estetinėje medicinoje ir dermatologijoje?
Kai kurių kosmetinių problemų nepavyksta išspręsti tik serumų ar kremų pagalba, nes jų priežastis slypi ne odos paviršiuje, bet pačioje odoje arba dar giliau.
Su amžiumi, mūsų plaukai ir oda tampa labiau pažeidžiami, silpnėja jų natūralūs apsauginiai sluoksniai.
Mezoterapinių procedūrų pagalba galima paveikti gilesnius odos sluoksnius ir netgi poodį, todėl ši procedūra yra pripažįstama kaip vienas iš efektyviausių gydymo būdų spręsti tokias problemas kaip:
- Odos senėjimas (jos profilaktika ir gydymas) – taikoma mezoterapija yra orientuota į elastino ir kolageno gamybą, kurie yra būtini komponentai odos struktūrai, elastingumui ir stangrumui.
- Fotosenėjimas – tai odos senėjimo procesas kurį sukelia ilgalaikis UV spindulių poveikis, mažinantis kolageno ir elastino gamybą odoje ir sukeliantis pigmentacijos pokyčius.
- Sausa, praradusi skaistumą oda
- Raukšlės
- Papilkėjusi oda
- Riebi, porėta oda
- Praradusi elastingumą bei suglebusi oda
- Padidėjusi odos pigmentacija
- Plaukų slinkimas, silpni, lūžinėjantys, gyvybingumą praradę plaukai – šiuo atveju yra taikoma mezoterapija plaukams, kurios tikslas – sustiprinti plaukų šaknis vitaminais ir maitinti plauko folikulus.
- Randai (postaknė, po traumos ir t.t.)
- Maišeliai po akimis, patamsėję paakiai ir kitos panašios veido odos problemos.
Kokie veikliųjų preparatų mišiniai yra naudojami mezoterapijoje?
Pagrindinės veikliosios medžiagos - tai vitaminai, oligoelementai ( Zn, Co, Mg, P, S, Se, K), aminorūgštys, nukleorūgštys, koenzimai turintys antioksidacinį poveikį ir suteikiantys apsaugą nuo laisvųjų radikalų poveikio bei endotelio ląstelės, kurios aktyvina ląstelinę medžiagų apykaitą ir stimuliuoja drėkinimą.
Mišiniai, į kurių sudėtį įeina hialurono rūgštis, stimuliuoja medžiagų apykaitos ir regeneracijos procesus bei kolageno su elastinu gamybą, lėtina senėjimą. Šių veikliųjų medžiagų dėka atstatomas odos elastingumas ir tonusas, oda įgauna sveiką atspalvį, švytėjimą.
Tikslios injekcijose naudojamos medžiagos priklausys nuo naudojimo srities, tikslo, asmens amžiaus ir tai, kokios medžiagos žmogui yra reikalingos pagal situaciją.
Kokio rezultato galima tikėtis?
Anti-ageing mezoterapija – tai visapusiškai veikianti procedūra: stabdo odos senėjimą ir šalina to priežastis. Mezoterapija plaukams ir odai yra biologinis gydymo metodas, reikalaujantis mažiausiai 5 procedūrų, kad oda pastebimai atjaunėtų.
Tiesa, ankstyvus rezultatus, jau galima matyti ir po pirmos procedūros: oda yra labiau prisotinama drėgmės, pagerėja jos tonusas. Įpusėjus kursą, odos atspalvis tampa tolygesnis ir vis labiau švytintis. Odos struktūra atsinaujina, ji tampa daug elastingesnė ir tvirtesnė. Veidas pastebimai atjaunėja, sumažėja raukšlelių.
Plaukų slinkimas akivaizdžiai sustabdomas, padidėja jų ataugimas, plaukas tampa tvirtesnis, elastingesnis, žvilgantis.
Kokie yra mezoterapijos privalumai?
Mezoterapija veidui ir kitų kūno sričių odai yra neskausmingas gydymo metodas, kuris, specialiomis mezoterapinėmis adatomis, yra atliekamas greitai ir tiksliai. Veikliosios medžiagos patenka į 0,5 – 12 mm gylį.
Tai mažai laiko užimanti procedūra, ji užtrunka vos 30 min.
Kokiose vietose galima atlikti procedūrą?
Šia procedūra galima spręsti veido, kaklo, dekolte, rankų, plaštakų, pilvo, sėdmenų, galvos odos bei šlaunų srityje esančias problemas.
Mezoterapija yra universalus gydymo metodas, pritaikomas pagal asmeninius poreikius odai ir tikslą, todėl ši procedūra yra efektyvi sprendžiant įvairių amžiaus grupių bei odos tipų problemas.
Kiek procedūrų reikia?
Procedūrų skaičius priklauso nuo odos būklės, žmogaus amžiaus, plaukų slinkimo intensyvumo bei celiulito stadijos ir naudojamo produkto protokolo.
Paprastai atliekamos 4-10 procedūrų kas 1-2 sav., vėliau profilaktiškai rekomenduojamos 2-4 procedūros metuose.
Kam tinkama ši procedūra?
Mezoterapija puikiai tinka tiems, kurie vengia invazinių procedūrų, reikalaujančių ilgo gijimo periodo, pageidauja trumpos procedūros ir greito rezultato.
Mezoterapijos procedūros gali sukelti nežymius odos paraudimus ar kontūro nelygumus, kurie išnyksta labai greitai (nuo 30 minučių iki kelių valandų, priklausomai nuo odos jautrumo ir aktyvių komponentų pasisavinimo greičio).
Dar vienas iš mezoterapijos privalumų yra tas, kad praktiškai iš karto po procedūros galima grįžti prie savo kasdienių darbų ir pasirodyti viešumoje.
Ar galima mezoterapiją derinti su kitomis estetinėmis procedūromis?
Taip, mezoterapija veido ar kitoms kūno sritims, gali būti derinama su botulino toksino injekcijomis, raukšlių hialurono rūgšties užpildais, cheminiu odos šveitimu, lazerinėmis procedūromis, plastinėmis operacijomis.
Tiesa, jei bus atliekamos kelios estetinės procedūros, prieš tai svarbu tikslingai įvertinti žmogaus odos būklę ir suplanuoti tinkamą laiką kiekvienai iš jų.
Rekomenduojama tarp skirtingų procedūrų palikti tam tikrą intervalą, kad oda galėtų tinkamai atsigauti ir pasisemti maksimalią kiekvienos procedūros teikiamą naudą.
Kada negalima atlikti šios procedūros? Mezoterapija ir jos kontraindikacijos
Atvejis | Kodėl negalima atlikti procedūros? |
Nėščioms moterims | Mezoterapijos metu naudojami preparatai gali nepalankiai paveikti nėštumo eigą ir turėti neigiamą poveikį vaisiui, todėl siekiant išvengti bet kokios rizikos, ši procedūra nerekomenduojama nėštumo metu. |
Esant ūmioms odos ligoms, lėtinių odos ligų paūmėjimui | Ūmios odos ligos ar lėtinių odos būklių paūmėjimas gali būti pablogintas papildomo odos dirginimo, todėl rekomenduojama išsigydyti esamas odos problemas prieš pradedant mezoterapijos procedūras. |
Naudojant tam tikrus vaistus (pvz. retinoidus) | Tam tikri vaistai, pvz., retinoidai, gali didinti odos jautrumą, todėl mezoterapija gali sukelti stiprų šalutinį poveikį arba iššaukti nepageidaujamą kūno reakciją. |
Esant kraujo krešėjimo sutrikimams | Kraujo krešėjimo sutrikimai didina kraujavimo riziką procedūros metu, o tai, savaime suprantama, gali sukelti komplikacijas. Jei turite tokią sveikatos būklę, mezoterapija taip pat yra nerekomenduojama. |
Turintiems tam tikrų neurologinių būklių (pvz.: epilepsiją) | Turint tam tikrų neurologinių sutrikimų, pvz., epilepsiją, mezoterapijos procedūros gali būti pernelyg stresogeniškos ar sukelti nepageidaujamas reakcijas, todėl šiais atvejais procedūra taip pat nėra rekomenduojama. |
Iš karto po turėtos operacijos | Operacija – didelis stresas organizmui, na o imuninė sistema ir vykstantys gijimo procesai po jos yra labai jautrūs. Mezoterapija gali trikdyti gijimo procesą ar potencialiai sukelti infekciją. |
Turint alergiją vienam iš mezoterapijos komponentų | Jei turite netoleruojate bent vieno iš mezoterapijos mišiniuose naudojamo komponento, tai gali sukelti stiprią organizmo alerginę reakciją. Tam, kad būtų išvengta galimų komplikacijų, svarbu aptarti šį aspektą su gydytoju. |
Kodėl prieš procedūrą būtina pasikonsultuoti su specialistu?
Prieš pradedant bet kokias mezoterapijos procedūras, būtina pasikonsultuoti su kvalifikuotu specialistu.
Tai svarbu ne tik siekiant tinkamai įvertinti odos būklę, nustatyti galimas kontraindikacijas, bet ir aptarti asmeninius lūkesčius mezoterapijos procedūrai bei pasirinkti individualiai pritaikytą gydymo planą.
Konsultacijos metu specialistas išsamiai paaiškins apie procedūrą, jos eigą, galimus rezultatus ir priežiūrą po procedūros.