Pigmentinių dėmių šalinimas lazeriu
Mūsų klinikoje yra svarbus kiekvienas pacientas, jo tikslų bei norų išklausymas. Klinikos gydytojai tiki, kad paciento bendradarbiavimas su gydytoju yra kelias į bendrą tikslą ir sėkmingą gydymą. Priklausomai nuo hiperpigmentacijos atsiradimo priežasties, galime parinkti geriausią gydymo metodą arba sudaryti individualų gydymo planą, norint pasiekti ilgalaikius geriausius rezultatus.
Pigmentinių dėmių gydymas
Odos padidėjusios pigmentacijos sutrikimų yra įvairių rūšių. Pigmentacija gali būti paviršinė - lengvai gydoma specialiais medicininiais vietinais preparatais, kremais, tuo tarpu gilioji pigmentacija gydoma kombinuotai, ne tik vietiniais medikamentais, tačiau ir lazerio procedūromis. BellaDerma klinikoje gydytojai dermatologai padės Jums išspręsti pigmentacijos sutrikimus ne tik rekomenduojant vietinį gydymą bei procedūras, tačiau pritaikant naujausią lazerinę technologiją Candela Aleksandrito lazeriu, kuris tiksliai veikia į pigmentą esantį odoje ir jį suskaido.
Syneron-Candela GentleLase Pro-U prietaisas naudojamas ne tik tuomet, kai yra atliekamas plaukų šalinimas lazeriu. Pigmentinių dėmių šalinimas aleksandrito lazeriu - saugus, efektyvus, neinvazyvus pigmentinių dėmių šalinimo būdas. Syneron-Candela GentleLase Pro-U naujausios kartos aleksandrito lazeris skleidžia 755nm bangos ilgį, kurį geriausiai sugeria pigmentinėse dėmėse esantis melaninas, tokiu būdu pašalinama pigmentinė dėmė.
Pigmentinės dėmės gali būti įgimtos ar įgytos, sąlygotos ilgalaikio saulės poveikio, amžinių pakitimų, hormonų apykaitos sutrikimų, fotosensibilizuojančių vaistų vartojimo ar kitų veiksnių.
Kokio tipo yra mano padidėjusios pigmentacijos sutrikimas?
Odos spalvą lemia pigmentas melaninas, kurį gamina odos ląstelės - melanocitai. Melaninas, tai tamsiai rudos ar juodos spalvos medžiaga, kuri suteikia spalvą plaukams, akims, odai. Melanino keikis odos ląstelėse yra nulmtas genetinių faktorių. Kuomet yra pažeidžiami melanocitai, sutrinka melanino gamyba. Jei Jūsų organizmas gamina per daug melanino, atsiranda hiperpigmentinės dėmės, kurios gali dėstytis tik tam tikrose kūno vietose ar pakisti viso kūno spalva. Tai yra gyvybei nepavojingas sutrikimas, tačiau sukeliantis psichologinį diskomfortą.
Dažniausios pigmentinių dėmių priežastys:
Melazma/chloazma - tai netaisyklingos rudos pigmento dėmės dažniausiai veido odoje. Melazmą gali sukelti hormoniniai sutrikimai, tokie kaip hormoninis gydymas, hormoninė kontracepcija, nėštumas, taip pat ir saulė. Dažnai manoma, kad kelių šių faktorių kombinacija.
- Strazdanos - smulkios pigmentinės dėmės, kurios yra įgimtos, paveldimos; dažniausiai susiformuoja vaikystėje.
- Použdegiminė pigmentacija - pigmentinės dėmės susiformavusios buvusių bėrimų ar buvusių odos pažeidimų srityse.
- Cafe-au-lait - netaisyklingos formos, karpytais kraštais, įgimtos pigmentinės dėmės.
- Šlakai - aiškių ribų rudos, pigmentinės dėmės, gali būti įgimtos ar įgytos.
Gydytojo komentaras
Ko tikėtis po hiperpigmentacijos gydymo lazeriu?
Po atlikto gydymo jūsų oda parausta, hiperpigmentinės dėmės patamsėja, kurias gali padengti šašas. Gydytojas smulkiai paaiškins odos priežiūrą, kad pasiekti norimą ilgalaikį rezultatą. Procedūrą pakartoti rekomenduojama po 4-6 sav.
Kaip pasiruošti procedūrai?
- 3-4sav. prieš procedūrą venkite saulės vonių, soliariumų - oda turėtų būti neįdegusi
- Informuokite gydytoją apie ligas, kuriomis sergate, kokius vaistus vartojate bei informuokite apie naudojamas odos priežiūros priemones.
Ką reikėtų žinoti apie procedūrą?
- Gydymo rezultatai priklauso nuo pigmentinės dėmės dydžio, atsiradimo kilmės, pigmento intensyvumo, atsiradimo trukmės.
- Dažniausiai atliekamas 1-3 procedūrų kursas. Tikslus procedūrų skaičius kiekvienam asmeniui individualus.
- Procedūros metu galite jausti nežymų deginimo, dilgčiojimo jausmą.
- Iškart po procedūros gydyta vieta patamsėja, gali atsirasti eritema, edema. Retais atvejais gali susidaryti paviršinis šašelis, erozija. Gydytos pigmentinės dėmės per savaitę pašviesėja arba visai išnyksta.
- Po procedūros rekomenduojama fotoapsauga.
Kokie yra dar kiti pigmentinių dėmių gydymo būdai?
Galima taikyti įvairias gydymo kombinacijas, konsultacijos metu gydytojas parenka būtent Jums tinkamiausią gydymo planą. Kiti gydymo pasirinkimai esant pigmentinėms dėmėms:
- Rūgštiniai pilingai
- Frakcinis veido atjauninimas
- Vietiniai hiperpigmentaciją mažinantys produktai - tai produktai, kurie turi odą šviesinančių savybių, tai yra retinoidai, vitaminas C, kojinė bei fitino rūgštys.