Lūpų putlinimas yra itin populiarus pasirinkimas tiems, kurie siekia pabrėžti savo lūpų formą ir apimtį.
Tačiau norint pasiekti geriausius rezultatus ir išvengti galimų komplikacijų, labai svarbu žinoti, kaip tinkamai elgtis po šios procedūros.
Šiame straipsnyje – apie tai ko negalima daryti atlikus lūpų putlinimą hialurono rūgštimi ir kaip tinkamai prižiūrėti lūpas jau atlikus procedūrą.
Kas yra lūpų putlinimas?
Lūpų putlinimas – tai estetinė procedūra, kurios metu į lūpas yra injekuojama stabilizuota hialurono rūgštis.
Šios injekcijos padeda didinti lūpų apimtį, suteikia joms ryškumo, jaunatviškumo ir pašalina ne tik lūpų, bet ir aplinkinių zonų raukšles. Procedūra yra labai populiari dėl greitai pastebimų rezultatų, minimalaus invazyvumo ir ilgai (bent keletą metų) išliekančio efekto.
Gydytojas specialistas kiekvienam klientui lūpų putlinimą atlieka individualiai, įvertinęs jo amžių, sveikatos būklę ir turimus lūkesčius.
Ką negalima daryti po lūpų putlinimo?
Fizinis krūvis
Po lūpų putlinimo procedūros svarbu vengti intensyvaus fizinio krūvio. Fizinė veikla, pavyzdžiui, sporto treniruotės ar sunkus darbas, ženkliai didina kraujo cirkuliaciją organizme, kas savo ruožtu gali sukelti patinimus ar net mėlynes lūpose ir aplinkinėse srityse.
Rekomenduojama pirmąsias 24-48 valandas po procedūros tiesiog ilsėtis ir leisti organizmui tinkamai atsigauti po procedūros.
Karščio poveikis
Karštos vonios, ilgas buvimas tiesioginėje saulėje gali neigiamai veikti lūpų gijimo procesą.
Karštis skatina intensyvesnę kraujotaką, dėl ko gali atsirasti patinimai, būti jaučiamas diskomfortas lūpų srityje. Todėl, bent keletą dienų po procedūros rekomenduojama nesideginti, nesilankyti soliariumuose ir pirtyse.
Makiažas
Svarbu neatlikinėti jokio lūpų makiažo mažiausiai 24 valandas po putlinimo procedūros.
Makiažo produktai, ypač tie, kurie nėra pritaikyti jautriai odai, gali sukelti alergines reakcijas ar net infekcijas procedūros srityje. Taip pat, naudojant lūpdažį ar kitą kosmetikos priemonę, galima netyčia paveikti lūpų formą ar sutrikdyti jų gijimo procesą.
Spaudimas lūpų srityje
Bet koks spaudimas lūpų sričiai ar stipri trintis gali sukelti jos deformacijas ir išjudinti medžiagas iš injekcijos vietos.
Šie veiksmai gali pakeisti galutinį procedūros rezultatą, todėl saugokite lūpas kol jos gyja.
Alkoholis ir tam tikri vaistai
Alkoholis didina patinimų ir kraujavimo tikimybę, o tam tikri vaistai, pavyzdžiui, antikoaguliantai ar nesteroidiniai uždegimą mažinantys vaistai, gali neigiamai sureaguoti su injekcijnėmis medžiagomis.
Jei privalote vartoti vaistus, pasikonsultuokite su gydytoju dėl procedūros atlikimo galimybės ir specialios priežiūros po procedūros.
Kaip prižiūrėti lūpas po putlinimo?
- Gerkite daug vandens: Vanduo yra būtinas ląstelių atsinaujinimui ir odos elastingumui palaikyti. Gerkite bent 8-10 stiklinių vandens per dieną, kad atkurtumėte odos drėgmės balansą po procedūros, sumažintumėte patinimus ir pagerintumėte bendrą sveikatą.
- Šalti kompresai: Šalti kompresai yra ne tik efektyvus būdas mažinti uždegimus, patinimus, bet ir malšinti jaučiamą diskomfortą po lūpų putlinimo. Palaikykite šaltą kompresą ant lūpų 10-15 minučių kelis kartus per dieną, ypač pirmąją dieną po procedūros.
- Gydytojo rekomenduojamos priemonės: Gydytojas turėtų nurodyti kokius priežiūros produktus naudoti kol lūpos gyja. Šie produktai paprastai turi priešuždegiminių ir antibakterinių savybių.
- Tinkama mityba: Subalansuota mityba, turtinga baltymais, vitaminu C, vitaminu E, cinku ir omega-3 riebalų rūgštimis, padeda palaikyti odos sveikatą ir skatina greitesnį gijimą. Šie maistingi elementai padeda stiprinti imuninę sistemą, skatina kolageno gamybą ir užtikrina efektyvų žaizdų gijimą.
Dažniausiai Užduodami Klausimai (D.U.K.) apie lūpų putlinimą
Klausimas | Atsakymas |
Kiek laiko trunka lūpų putlinimo poveikis? | Dažniausiai rezultatai išlieka nuo šešių iki dvylikos mėnesių ar net keleto metų, priklausomai nuo injekuojamos medžiagos ir individualių organizmo ypatybių. |
Ar lūpų putlinimas yra skausmingas? | Procedūra atliekama su vietinės nejautros priemonėmis, todėl diskomfortas yra minimalus. |
Kokie yra galimi šalutiniai poveikiai? | Nedideli patinimai, mėlynės ar diskomfortas yra įprasti dalykai, tačiau juos galima sukontroliuoti tinkamai prižiūrint lūpas. |
Ar procedūrą galima kartoti? | Taip procedūrą galima kartoti, kai poveikis pradeda blėsti. |
Ar yra amžiaus riba lūpų putlinimui? | Lūpų putlinimas negalimas jaunesniems nei 18 metų asmenims. Visiems pacientams, nepriklausomai nuo amžiaus, būtina individuali konsultacija su gydytoju specialistu. |
Pabaigai
Tnkamas požiūris į savo lūpų priežiūrą po putlinimo procedūros yra raktas į sėkmingą ir ilgai išliekantį rezultatą. Laikydamiesi šiame straipsnyje pateiktų rekomendacijų, galėsite mėgautis gražesnėmis ir sveikesnėmis lūpomis ilgą laiką.