Veido miliumai yra maži, balti, kieti dariniai, susidarantys po odos paviršiumi. Jie atsiranda dėl užsikimšusių odos porų, kai negyvos odos ląstelės ar riebalų sankaupos įstringa po epidermiu.
Dažniausiai šie smulkūs odos dariniai pasireiškia aplink akis, skruostus ir kaktą, nors gali atsirasti ir kitose veido vietose. Nors miliumai nėra pavojingi sveikatai, jie dažnai kelia daug estetinių problemų.
Taigi kokie yra efektyviausi būdai atsikratyti miliumų ir kada verta kreiptis profesionalios pagalbos pas dermatologą?
Klinika „Belladerma“ atlieka profesionalias kosmetologijos procedūras, įskaitant ir veido miliumų šalinimą. Po procedūros oda tampa lygesnė ir švaresnė, pašalinami nepageidaujami dariniai, o veido spalva įgauna sveikesnį spindesį.
Klinika „Belladerma“ siūlo profesionalų veido miliumų šalinimą:
- Atliekamą tik kvalifikuotų gydytojų–dermatologų, kosmetologų;
- Padedančią greitai ir efektyviai pašalinti nepageidaujamus odos darinius, suteikiant odai lygesnę ir švaresnę išvaizdą;
- Saugią atlikti jautriose veido vietose, įskaitant aplink akis ir skruostus, nepažeidžiant sveikos odos;
Kas sukelia veido miliumus?
Odos riebalų perteklius ir užsikimšusios poros
Dažnai miliumai atsiranda dėl padidėjusių riebalų (sebumo) išsiskyrimo, kurios užkemša poras. Riebalams įstrigus po viršutiniu odos sluoksniu, gali pradėti formuotis miliumai. Norint išvengti šios problemos, būtina reguliariai valyti odą ir rinktis kokybiškus, nekomedogeninius odos priežiūros produktus.
Netinkama odos priežiūra arba jos trūkumas
Nepakankamai dažnas odos valymas gali sukelti nešvarumų ir riebalų sankaupas porose, taip sudarant sąlygas formuotis miliumams. Odos priežiūros rutina, įskaitant švelnų prausimą ir drėkinimą, gali padėti išvengti šių odos darinių.
Genetiniai veiksniai
Kai kurie žmonės turi genetinį polinkį į miliumus. Jei šeimos nariams pasireiškia miliumai, yra didesnė tikimybė, kad jie atsiras ir jums.
Tam tikrų kosmetikos priemonių naudojimas
Naudojant sunkias, riebalines kosmetikos priemones, kurios užkemša poras, padidėja rizika, kad odos paviršiuje susidarys miliumai. Svarbu rinktis lengvas, nekomedogenines priemones, kad oda galėtų kvėpuoti.
Kaip atliekamas profesionalus veido miliumų šalinimas?
- Mechaninis šalinimas dermatologo kabinete: Dermatologas naudoja specialius įrankius tokius kaip, pavyzdžiui, sterilizuotą adatinį ekstraktorių, kad atvertų miliumą ir pašalintų jo turinį. Šis metodas yra itin veiksmingas, tačiau norint išvengti randų, būtina, kad jį atliktų aukštos kvalifikacijos specialistas.
- Elektrokauterizacija: Procedūra, kai naudojamas elektros srovės impulsas miliumui išgarinti. Šis metodas yra greitas ir dažniausiai nesukelia randų. Tai geras pasirinkimas, kai miliumų yra daug.
- Lazerio terapija: Naudojant lazerio spindulius, dermatologas gali tiksliai sunaikinti miliumą, nepažeisdamas aplinkinių odos sluoksnių. Lazerio terapija yra ypatingai efektyvi tais atvejais, kai miliumai yra giliai po oda, nepalieka randų.
- Mikrodermabrazija: Ši procedūra apima viršutinio odos sluoksnio šlifavimą specialiu aparatu. Ji padeda pašalinti paviršinius odos nelygumus, įskaitant mažesnius miliumus.
- Cheminis pilingas: Naudojant rūgštinius tirpalus, pvz., glikolio arba salicilo rūgštį, galima pašalinti viršutinį odos sluoksnį ir skatinti ląstelių atsinaujinimą, sumažinti miliumų formavimąsi.
Kokie namų gydymo būdai gali padėti išspręsti miliumų problemą?
- Veido garinimas ir odos valymas: Garinimas atveria poras, kas leidžia lengvai pašalinti nešvarumus ir riebalus iš odos. Po garinimo, veido oda taip pat lengviau absorbuoja valymo priemones.
- Švelnios rūgštinės priemonės, tokios kaip salicilo rūgštis: Salicilo rūgštis padeda ištirpinti riebalus, kurie užkemša poras. Tai viena efektyviausių priemonių kovai su miliumais namuose. Būtina dėl priemonių pasitarti su gydytoju dermatologu ar kosmetologu.
- Švelnios šveitimo priemonės: Švelnūs šveitikliai padeda pašalinti negyvas odos ląsteles, kurios gali užkimšti poras. Svarbu nešveisti grubiai, kad nepažeistumėte sveikos odos.
- Retinoidai: Retinoidai – efektyvios veido priežiūros priemonės, kurios skatina odos ląstelių atsinaujinimą, padeda pašalinti negyvas ląsteles ir išvengti miliumų.
- Alavijo gelis ir arbatmedžio aliejus: Šios natūralios priemonės pasižymi antibakterinėmis ir raminančiomis savybėmis. Jos padeda sumažinti uždegimus ir išlaikyti odos pusiausvyrą.
Kada kreiptis į specialistą dėl veido miliumų gydymo?
Simptomas | Aprašymas |
Jei miliumai tampa skausmingi ar uždegiminiai | Nors miliumai dažniausiai nesukelia skausmo, kai kuriais atvejais jie yra uždegiminiai ir jautrūs. Tokiu atveju reikia dermatologo pagalbos. |
Kai savarankiški gydymo metodai nepadeda | Jei naudojant namų priemones ir kosmetikos produktus nepavyksta pašalinti miliumų, verta apsilankyti pas dermatologą. |
Norint pasiekti greitesnių ir ilgalaikių rezultatų | Profesionalios procedūros dėka, greitai ir efektyviai pašalinsite miliumus bei užtikrinsite ilgalaikį rezultatą – sveiką ir švytinčią odą. |
Esant labai jautriai odai, kuriai reikia specializuotos priežiūros | Dermatologas galės rekomenduoti tinkamiausią gydymo metodą, atsižvelgiant į odos tipą. |
Jei miliumai atsiranda dideliais kiekiais ir sparčiai | Staiga padidėjęs miliumų kiekis gali būti signalas apie odos problemą, kurią būtina spręsti su specialisto pagalba. |
D.U.K apie veido odos priežiūrą po miliumų šalinimo
Kaip prižiūrėti odą po miliumų šalinimo procedūros?
Svarbu naudoti tik švelnius valiklius ir drėkinamuosius kremus, kad oda išliktų švari, hidratuota ir apsaugota nuo dirginimo. Taip pat rekomenduojama vengti stiprių cheminių produktų ir rūgščių.
Ar galiu naudoti makiažą po miliumų šalinimo?
Po procedūros rekomenduojama 24-48 valandas vengti makiažo, kad oda galėtų tinkamai atsistatyti. Naudojant makiažą per anksti, galima sudirginti odą ir užkimšti poras.
Kaip dažnai galima atlikti miliumų šalinimo procedūrą?
Procedūrą galima kartoti kas 4-6 savaites, jei miliumai vėl atsiranda. Svarbu leisti odai atsigauti (regeneruoti) tarp procedūrų, kad būtų išvengta per didelio dirginimo.
Ar galiu naudoti rūgštinius šveitiklius po procedūros?
Rūgštinius šveitiklius galima naudoti tik po to, kai oda visiškai atsistato, paprastai po 7-10 dienų. Jie padeda pašalinti negyvas odos ląsteles ir užkirsti kelią naujų miliumų susidarymui.